top-bar
top-bar
Hlavná stránka Aktuality Makarenkov Memoriál 2009

Makarenkov Memoriál 2009

 mamPo roku sme sa opäť zúčastnili súťaže v Partizánskom v termíne 15.7 - 26.7.2009.

Celá príprava v podstate začínala s tým, že zoberiem Osu. Osa nám ale momentálne dobovo prepadla do 500-ovky. Preto som sa rozhodol po čase osedlať Blaníka OM-9701 a zobrať so sebou Ivana Chabadu, ktorý si nedávno obnovil papiere a ešte nemal možnosť zažiť preteky.

 

 

Domáci z Partizánskeho správne „rozsekli“ štartujúcich do troch kategórii:

1. Kombi
2. Junior
3. Blaniky

 
Letisko bolo podľa mňa dobre organizačne pripravené a bolo cítiť, že už majú skúsenosti s organizáciou aj väčších podujatí. Počasie nás potrápilo obrovskými horúčavami. Po niektoré dni to indikovalo až okolo 36ºC. Užili sme si okrem lietania aj množstvo kúpania – na okolí je dostatok priehrad a rybníkov.

V našej Blaníkovej kategórii sme vyskúšali asi všetko. Niektoré disciplíny sme doleteli, niektoré sme dobrzdili v poli. Vyskúšali sme si jednu disciplínu prehrať ale zase aj jednu vyhrať. Celkovo z 10 štartujúcich Blaníkov sme nakoniec skončili šiesty. Škoda dvoch dní, ktoré sa neleteli pre veľké horúčavy. Na záver musím povedať, že na letisku v Partizánskom sme sa cítili príjemne. Bola tam veľmi dobrá partia s podobným „postihnutím“ pre trávenie dovolenky s dlhými krídlami. Už teraz sa tešíme na orúhly XXX. ročník.

Výsledky

Fotogaléria