top-bar
top-bar
Hlavná stránka Aktuality
Aktuality

Oznamy pre členov AKBB

V nedeľu 3. marca 2019 o 09:00 hod sa uskutoční Zimné školenie členov AK Banská Bystrica na dome AK BB na Bakossovej ul.

V piatok 29. marca 2018 o 17:30 hod sa uskutoční Ročná schôdza členov AK Banská Bystrica na dome AK BB na Bakossovej ul.

 

Posedenie december 2018

Ako tradične, tak aj tento rok sme absolvovali predvianočné posedenie v reštaurácii Maják. Zhodnotili sme neformálne rok  zapili "80" Martina Hudobu, dobre zaspievali... A hlavne pekne strávili spoločný večer.

2018 12 21 AKBB Maják

 

Foto Rado Huňa

 

Ďalší pilot SPL

Koniec výcvikového roku sme uzatvárali ďalším nový pilotom SPL - v tomto prípade je to dokonca po veľmi dlhom čase pilotka Maťka Mlynáriková. Blahoželáme jej a do ďalšej budúcnosti želáme veľa úspechov.

IMG 5846 3

 

 

Sólista

Pribudol nám ďalší sólista :

Janko Kršteník dal 7.októbra úspešne svoje prvé sólo.

Blahoželáme.

IMG Krstenik

 

Naša mládež

Ako Aeroklub sme si v ostatných rokoch prechádzali svojou ťažkou existenčnou cestou. Museli sme sanovať všetko: priestory, techniku, ekonomiku a celé zázemie. Pri tom všetkom sme nestíhali riešiť personálne problémy. Zistili sme čoskoro, že je potrebné pritiahnuť aj mladých do našich radov. Potrebovali sme mladú krv, ale nechceli sme zrovna "loviť" niekde v základných školách. Práca je to pomalá ale postupne sa to aj v našich radoch začalo omladzovať. Konečne máme vo výcviku mladých a dúfame, že to bude na prospech im aj nášmu Aeroklubu. Aktuálne máme v bezmotorovom odbore už čerstvého pilota po prvej súťaži, mladé dievča pred pilotkami a ďalších dvoch v základnom výcviku. V motorovom odbore máme tiež jedného nového mladého pilota-vlekára. Tak nech sa im u nás dobre lieta...

IMG 5750 1

Naša mládež: Leo Žilka, Maťka Mlynáriková, Janko Kršteník.

 IMG Ciger

Peťo Cíger počas "náročnej" debaty s malým M. Stoklasom

Leove video z paluby Astira WW.

 


Stránka 1 z 14