top-bar
top-bar
Hlavná stránka Aktuality Rozlúčka s vlečnou LLR

Rozlúčka s vlečnou LLR

OM-LLRV sobotu 23.apríla sme sa rozlúčili s našou "dvestopäťkou" LLR. Bola predaná do Aeroklubu Kralupy nad Vltavou s letiskom v Sazenej. V tomto momente treba povedať pravdu , že to bolo posledné motorové lietadlo v našom aeroklube. Rozhodnutie zrelo dlho a bolo podporené väčšinou našich členov koncom minulého roku. Hlavným dôvodom bol neúmerný nárast nákladov na údržbu a udržanie letuschopnosti tohto lietadla.

Kolobeh neočakávaných bulletinov v posledných rokoch zlomil našu dôveru v tento druh leteckej techniky a jeho používanie v našom Aeroklube. Napriek tomu to bolo veľmi pracovité lietadlo, ktoré u nás odslúžilo skoro 40 rokov. LLR-ka zažila kariéru ako vojenská C-205, potom sme si ju pamätali ako žltú C-105 a nakoniec prešla poslednou prestavbou na verziu MS so staviteľnou vrtulou v tejto červenej kamufláži.

 Z-226MS OM-LLR

A tak sme ju v sobotu naposledy natankovali a posledný krát jej zamávali pri lete do Čiech. Budeme na ňu s vďakou spomínať, nakoľko všetci piloti sme za ňou vyrástli - či už za kniplom alebo za lanom.

Viac vo fotogalérii.